Nadeszła chwila, której oczekiwaliśmy już od pierwszych dni kończącego się roku szkolnego. Zapewne myślami większość z nas jest już daleko stąd. Przemierzamy góry, kąpiemy się w morzu, pływamy po jeziorze … Jednak zanim to nastąpi odbierzecie świadectwa, które są podsumowaniem Waszej tegorocznej pracy. Zapewne były w tym roku chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Nieraz wichry rzucały Was na mieliznę albo na głęboką wodę, ale zawsze dążyliście do celu. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów w tak trudnym roku walki z epidemią i zdalnego nauczania. Poradziliście sobie doskonale. Gratuluję wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, licznych występów wokalnych, sukcesów plastycznych, angażowania się w pracę na rzecz szkoły i innych instytucji oraz, co jest tak ważne, we wzajemną pomoc koleżeńską. Mam nadzieję, że kolejny rok spędzony wspólnie w murach tej placówki zostanie w pamięci każdego                z Was. W sposób szczególny żegnam absolwentów. To dla Was 8 lat temu po raz pierwszy zabrzmiał głos dzwonka. To w naszej szkole niemal wszyscy zostali pasowani na uczniów szkoły podstawowej, dorastali rozwijając swoje talenty i zainteresowania. Dzisiaj nadszedł ten czas, kiedy można do Was powiedzieć daliście radę; gratuluję. Gratuluję szczególnie tym uczniom, którzy kończą szkołę podstawową z wyróżnieniem.

Dziękuję Nauczycielom, którzy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, zachęcali do wytężonej pracy abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Dziękuję pozostałym Pracownikom szkoły za wspieranie jej pracy na rzecz edukacji i wychowania. Dziękuję również w szczególny sposób Rodzicom i Opiekunom, bo to Oni każdego dnia stanowili dla Was pierwsze wsparcie na tej krętej szkolnej drodze do wiedzy. Dziękuję Radzie Rodziców oraz każdemu z Państwa, którzy wspierali w różnorodny sposób pracę naszej szkoły. Czego życzyć w takim dniu? Życzę aby wakacje były czasem zdrowego, dobrego odpoczynku, nabierania siły do dalszej pracy i nauki.

Do zobaczenia na rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021!

Anna Bąk

dyrektor szkoły