Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę
Informacje kontaktowe
Telefon: 71 318-60-10
e-mail:sekretariat@psp-minkowice-olawskie.pl; minkowice@poczta.onet.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich

 • 1 Uroczystość nadania imienia

  Uczczono pamięć wielkiego poety Minkowice Oławskie. Uroczystość nadania imienia. 10 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa otrzymała swojego patrona. To poeta Jan Brzechwa
  Czytaj więcej
 • 2 „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice "

  W dniu 16.10.2018r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice odbył się gminny konkurs „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice". Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Byli to: w kategorii uczniów kl. IV-VI Maja Łukasik i Przemysław Rudnicki , a w kategorii uczniów VII-III gimn. Katarzyna Zaczek i Julia Oprzędek.
  Czytaj więcej
 • 3 Mamy nowego patrona

  Dnia 26.01.2018r. Rada Gminy Jelcz- Laskowice podjęła uchwałę o nadaniu Publicznej Szkole w Minkowicach Oł. imienia Jana Brzechwy.
  Czytaj więcej
 • 4 Pomagamy innym...

  „Dajmy im kawałek Polski” to akcja Gazety Powiatowej na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości .
  Czytaj więcej
 • 5 SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
  Czytaj więcej

Gminny konkurs recytatorski
W minkowiciej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy odbył się 9 maja XXII Gminny Konkurs Recytatorski. Uczestniczyło 28 uczniów klas I-III, ze wszystkich sześciu szkół podstawowych miasta i gminy Jelcz-Laskowice
Konkurs przygotowały i prowadziły Bożena Lis-Urban oraz Ewelina Jedynak-Neumann. Jego główną ideą jest krzewienie kultury słowa i uczenie wrażliwości na poezję. GKR ma już swoją tradycję i stałe miejsce wśród ważnych wydarzeń kulturalnych minkowickiej szkoły oraz gminy Jelcz-Laskowice.

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a recytacje wyśmienite. Można było usłyszeć utwory Jana Brzechwy, od niedawna patrona placówki w Minkowicach Oławskich. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację, ogólny wyraz artystyczny.  W wyniku obrad komisja wyróżniła 12 uczestników, którzy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostałych uczniów uhonorowano drobnymi upominkami, które wręczała dyrektor minkowickiej szkoły Jolanta Cybulska.

 

 

Wyróżnieni recytatorzy:

1. Oliwier Rogowski - PSP Minkowice Oł.;

2. Eliza Rogowska - PSP Minkowice Oł.;

3.Marzena Dombrowska - PSP Miłoszyce.;

4. Maja Jarosławska - PSP Fundacji "Elementarz" Wójcice;

5. Alicja Jasińska - PSP "Fundacji "Elementarz " Wójcice.;

6. Tadeusz Biesiadecki - PSP nr 1 J-L;

7. Kosma Słowiński - PSP nr 1 J-L;

8. Marcel Rojek - PSP nr 3 J-L;

9. Jakub Kowalik - PSP nr 3 J-L;

10. Zuzanna Niedźwiecka- PSP nr 3 J-L;

11. Jakub Bosak - PSP nr 2 J-L;

12. Judyta Pawlaczek - PSP nr 2 J-L;

BIP

Facebook Like

Kliknij nas na facebbok.

COPYRIGT Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich FREE JOOMLA TEMPLATES