Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę
Informacje kontaktowe
Telefon: 71 318-60-10
e-mail:sekretariat@psp-minkowice-olawskie.pl; minkowice@poczta.onet.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich

 • 1 Uroczystość nadania imienia

  Uczczono pamięć wielkiego poety Minkowice Oławskie. Uroczystość nadania imienia. 10 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa otrzymała swojego patrona. To poeta Jan Brzechwa
  Czytaj więcej
 • 2 „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice "

  W dniu 16.10.2018r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice odbył się gminny konkurs „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice". Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Byli to: w kategorii uczniów kl. IV-VI Maja Łukasik i Przemysław Rudnicki , a w kategorii uczniów VII-III gimn. Katarzyna Zaczek i Julia Oprzędek.
  Czytaj więcej
 • 3 Mamy nowego patrona

  Dnia 26.01.2018r. Rada Gminy Jelcz- Laskowice podjęła uchwałę o nadaniu Publicznej Szkole w Minkowicach Oł. imienia Jana Brzechwy.
  Czytaj więcej
 • 4 Pomagamy innym...

  „Dajmy im kawałek Polski” to akcja Gazety Powiatowej na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości .
  Czytaj więcej
 • 5 SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
  Czytaj więcej

Uczczono pamięć wielkiego poety

 

Minkowice Oławskie. Uroczystość nadania imienia. 10 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa otrzymała swojego patrona. To poeta Jan Brzechwa

 

Tego dnia wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście udali się do miejscowego kościoła na uroczystą mszę inaugurującą obchody nadania imienia szkole. Kulminacyjnym momentem było poświęcenie nowego sztandaru placówki. 

Główna część uroczystości odbyła się w specjalnie udekorowanej sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Jolanta Cybulska powitała zaproszonych gości. Byli to: burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak, jego zastępca Marek Szponar, Janusz Wrzal z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, dyrektorzy innych szkół z gminy Jelcz-Laskowice oraz byli dyrektorzy minkowickiej placówki - Stanisław Lech i Genowefa Winnicka.

Kolejnym punktem była ceremonia przekazania sztandaru dyrektorowi przez przedstawicieli Rady Rodziców. Następnie proporzec trafił w ręce uczniów, którzy zapewnili, że otoczą go szacunkiem i czcią. Akt nadania odczytał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach Stanisław Łukasik.

Po przemówieniach poczty sztandarowe zostały wyprowadzone, a zebranych zaproszono na przedstawienie "Witajcie w naszej bajce", upamiętniające twórczość Jana Brzechwy.

  Później goście mieli okazję obejrzeć kącik nowego patrona szkoły, okolicznościową wystawę poświęconą historii placówki i jej osiągnięciom oraz przyjrzeć się gazetkom ściennym i pracom plastycznym uczniów.

Na zakończenie imprezy dyrektor Cybulska podziękowała przybyłym gościom, rodzicom i uczniom. Na wszystkich czekał wyśmienity okolicznościowy tort, prezentujący postacie z wierszy Jana Brzechwy. Ta uroczystość zostanie zapamiętana na długo, a minkowicka szkoła  zyskała znakomitego patrona.

 

 

BIP

Facebook Like

Kliknij nas na facebbok.

COPYRIGT Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich FREE JOOMLA TEMPLATES