Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę
Informacje kontaktowe
Telefon: 71 318-60-10
e-mail:sekretariat@psp-minkowice-olawskie.pl; minkowice@poczta.onet.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich

 • 1 Uroczystość nadania imienia

  Uczczono pamięć wielkiego poety Minkowice Oławskie. Uroczystość nadania imienia. 10 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa otrzymała swojego patrona. To poeta Jan Brzechwa
  Czytaj więcej
 • 2 „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice "

  W dniu 16.10.2018r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice odbył się gminny konkurs „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice". Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Byli to: w kategorii uczniów kl. IV-VI Maja Łukasik i Przemysław Rudnicki , a w kategorii uczniów VII-III gimn. Katarzyna Zaczek i Julia Oprzędek.
  Czytaj więcej
 • 3 Mamy nowego patrona

  Dnia 26.01.2018r. Rada Gminy Jelcz- Laskowice podjęła uchwałę o nadaniu Publicznej Szkole w Minkowicach Oł. imienia Jana Brzechwy.
  Czytaj więcej
 • 4 Pomagamy innym...

  „Dajmy im kawałek Polski” to akcja Gazety Powiatowej na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości .
  Czytaj więcej
 • 5 SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
  Czytaj więcej

 

Dajmy im kawałek Polski” to akcja Gazety Powiatowej na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . Szkolne Koło Wolontariatu również włączyło się w tę akcję pomocy dzieciom ze szkoły w Bośni , potomkom Polaków ,zbierając książki dla dzieci .Uczniowie przynosili książki odpowiednie dla swoich rówieśników: pięknie ilustrowane bajki , opowiadania, komiksy.

W natłoku życia szkolnego nie zdążyliśmy policzyć ile sztuk książek udało nam się zebrać. Po zapakowaniu było pięć różnych pudeł, więc całą akcję oceniamy na „piątkę”!

Przed 11 listopada, za pośrednictwem Gazety Powiatowej książki zostały zawiezione ,wraz z innymi darami, do Bośni.

Uczniowie polskiej szkoły w Prnjavorze serdecznie dziękują uczniom, rodzicom, stowarzyszeniu „Nasze Minkowice” oraz pani Teresie Kawałko- koordynatorowi zbiórki w naszej szkole.

 

W dniu 16.10.2018r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice odbył się gminny konkurs „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice ‘. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Byli to: w kategorii uczniów kl. IV-VI Maja Łukasik i Przemysław Rudnicki , a w kategorii uczniów VII-III gimn. Katarzyna Zaczek i Julia Oprzędek.

Po napisaniu testu składającego się z trzydziestu pytań młodzież udała się przed siedzibę urzędu aby obejrzeć pokaz podczas którego strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w J-L z wielkim zaangażowaniem wyjaśnili przeznaczenie elementów wyposażenia wozu bojowego.

Rywalizacja była bardzo duża gdyż wszystkie szkoły z naszej gminy wystawiły swoich reprezentantów. Po podliczeniu punktów z testu oraz w wyniku dogrywki okazało się, że nasi uczniowie nie zawiedli. Mają bardzo dużą wiedzę na temat różnych niebezpieczeństw i sposobów zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

I miejsce w kategorii VII-III gimnazjum JULIA OPRZĘDEK

II miejsce w kategorii IV-VI MAJA ŁUKASIK

III miejsce w kategorii IV-VIPRZEMYSŁAW RUDNICKI

Burmistrz Bogdan Szczęśniak wręczył laureatom konkursu dyplomy i nagrody a wszystkim uczestnikom okolicznościowe upominki.

Opiekunem naszej drużyny była pani Teresa Kawałko.

Gratulujemy!!!

 

24 kwietnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oł. odbyła się XII  edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego dla klas V-VI szkoły podstawowej o tytuł   „Omnibus Roku” i „ Szkoła Roku”, którego koordynatorami są Bożena Lis- Urban i Dorota Sekuła.

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się szeroką wiedzą, obejmującą wiadomości ze wszystkich przedmiotów. Rywalizowali indywidualnie i grupowo. Każdy z piętnastu uczestników walczył o punkty dla siebie i dla swojej szkoły.

W tym roku zespoły miały za zadanie przygotować scenkę będącą interpretacją wybranego wiersza Jana Brzechwy. Prezentacje wszystkich pięciu szkół okazały się bardzo ciekawe i pomysłowe.

Tytuł „ Szkoła Roku” przypadł Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. B. Prusa w Jelczu-Laskowicach, natomiast  zdobywcą tytułu „Omnibus Roku” został Michał Fiałka, uczeń tejże szkoły.

Pierwsze wyróżnienie wywalczyła Sonia Tomczyńska z PSP w Miłoszycach, a drugie reprezentantka PSP nr 3 w jelczu-Laskowicach Laura Andrzejczak.

 

Uczczono pamięć wielkiego poety

 

Minkowice Oławskie. Uroczystość nadania imienia. 10 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa otrzymała swojego patrona. To poeta Jan Brzechwa

 

Tego dnia wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście udali się do miejscowego kościoła na uroczystą mszę inaugurującą obchody nadania imienia szkole. Kulminacyjnym momentem było poświęcenie nowego sztandaru placówki. 

Główna część uroczystości odbyła się w specjalnie udekorowanej sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Jolanta Cybulska powitała zaproszonych gości. Byli to: burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak, jego zastępca Marek Szponar, Janusz Wrzal z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, dyrektorzy innych szkół z gminy Jelcz-Laskowice oraz byli dyrektorzy minkowickiej placówki - Stanisław Lech i Genowefa Winnicka.

Kolejnym punktem była ceremonia przekazania sztandaru dyrektorowi przez przedstawicieli Rady Rodziców. Następnie proporzec trafił w ręce uczniów, którzy zapewnili, że otoczą go szacunkiem i czcią. Akt nadania odczytał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach Stanisław Łukasik.

Po przemówieniach poczty sztandarowe zostały wyprowadzone, a zebranych zaproszono na przedstawienie "Witajcie w naszej bajce", upamiętniające twórczość Jana Brzechwy.

  Później goście mieli okazję obejrzeć kącik nowego patrona szkoły, okolicznościową wystawę poświęconą historii placówki i jej osiągnięciom oraz przyjrzeć się gazetkom ściennym i pracom plastycznym uczniów.

Na zakończenie imprezy dyrektor Cybulska podziękowała przybyłym gościom, rodzicom i uczniom. Na wszystkich czekał wyśmienity okolicznościowy tort, prezentujący postacie z wierszy Jana Brzechwy. Ta uroczystość zostanie zapamiętana na długo, a minkowicka szkoła  zyskała znakomitego patrona.

 

 

Gminny konkurs recytatorski
W minkowiciej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy odbył się 9 maja XXII Gminny Konkurs Recytatorski. Uczestniczyło 28 uczniów klas I-III, ze wszystkich sześciu szkół podstawowych miasta i gminy Jelcz-Laskowice
Konkurs przygotowały i prowadziły Bożena Lis-Urban oraz Ewelina Jedynak-Neumann. Jego główną ideą jest krzewienie kultury słowa i uczenie wrażliwości na poezję. GKR ma już swoją tradycję i stałe miejsce wśród ważnych wydarzeń kulturalnych minkowickiej szkoły oraz gminy Jelcz-Laskowice.

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a recytacje wyśmienite. Można było usłyszeć utwory Jana Brzechwy, od niedawna patrona placówki w Minkowicach Oławskich. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację, ogólny wyraz artystyczny.  W wyniku obrad komisja wyróżniła 12 uczestników, którzy otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostałych uczniów uhonorowano drobnymi upominkami, które wręczała dyrektor minkowickiej szkoły Jolanta Cybulska.

 

 

Wyróżnieni recytatorzy:

1. Oliwier Rogowski - PSP Minkowice Oł.;

2. Eliza Rogowska - PSP Minkowice Oł.;

3.Marzena Dombrowska - PSP Miłoszyce.;

4. Maja Jarosławska - PSP Fundacji "Elementarz" Wójcice;

5. Alicja Jasińska - PSP "Fundacji "Elementarz " Wójcice.;

6. Tadeusz Biesiadecki - PSP nr 1 J-L;

7. Kosma Słowiński - PSP nr 1 J-L;

8. Marcel Rojek - PSP nr 3 J-L;

9. Jakub Kowalik - PSP nr 3 J-L;

10. Zuzanna Niedźwiecka- PSP nr 3 J-L;

11. Jakub Bosak - PSP nr 2 J-L;

12. Judyta Pawlaczek - PSP nr 2 J-L;

BIP

Facebook Like

Kliknij nas na facebbok.

COPYRIGT Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich FREE JOOMLA TEMPLATES