Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę
Informacje kontaktowe
Telefon: 71 318-60-10
e-mail:sekretariat@psp-minkowice-olawskie.pl; minkowice@poczta.onet.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich

 • 1 Uroczystość nadania imienia

  Uczczono pamięć wielkiego poety Minkowice Oławskie. Uroczystość nadania imienia. 10 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa otrzymała swojego patrona. To poeta Jan Brzechwa
  Czytaj więcej
 • 2 „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice "

  W dniu 16.10.2018r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice odbył się gminny konkurs „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice". Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Byli to: w kategorii uczniów kl. IV-VI Maja Łukasik i Przemysław Rudnicki , a w kategorii uczniów VII-III gimn. Katarzyna Zaczek i Julia Oprzędek.
  Czytaj więcej
 • 3 Mamy nowego patrona

  Dnia 26.01.2018r. Rada Gminy Jelcz- Laskowice podjęła uchwałę o nadaniu Publicznej Szkole w Minkowicach Oł. imienia Jana Brzechwy.
  Czytaj więcej
 • 4 Pomagamy innym...

  „Dajmy im kawałek Polski” to akcja Gazety Powiatowej na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości .
  Czytaj więcej
 • 5 SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
  Czytaj więcej

UWAGA RODZICE!

 

ZAPISY

DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA i DO I KLASY  

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ   im. J.BRZECHWY

w Minkowicach Oł. 

 

 

BURMISTRZ JELCZA-LASKOWIC ogłasza terminy rekrutacji do klas pierwszych  i   oddziałów przedszkolnego  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy                                             w Minkowicach Oławskich na rok szkolny 2019/2020.

 

 • 04.02.2019r.-08.02.2019r. złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym  roku szkolnym
 • 11.02.2019r. 01.03.2019r. do godz. 1500 Składanie podpisanych przez rodziców/ opiekunów prawnych wniosków  o przyjęcie do publicznego przedszkola i szkoły wraz z dokumentami i oświadczeniami.
 • 04.03.2019r. 05.03.2019r.  Prace Komisji Kwalifikacyjnej. 
 • 06.03.2019r. do godz.  900 Opublikowanie w przedszkolu i szkole list kandydatów zakwalifikowanych i list kandydatów niezakwalifikowanych. UWAGA: Zakwalifikowanie nie jest równoznaczne z przyjęciem  do przedszkola. 
 • 07.03.2019r. 12.03.2019r. do godz. 1500 Potwierdzenie pisemnie przez rodzica/ opiekuna prawnego dziecka woli przyjęcia do placówki. 
 • 13.03.2019r. do godz. 900 Opublikowanie w przedszkolu , szkole list dzieci przyjętych  i nieprzyjętych.
 • Terminy rekrutacji uzupełniającej w zarządzeniu burmistrza BN.0050.41.2019 z dnia 29 stycznia 2019r.

Wnioski do pobrania w szkole lub  na stronie internetowej : www.psp-minkowice-olawskie.pl 

 
 Rodzic wypełnia nastepujące druki:
 
 do zapisu do klasy I PSP:
 • wniosek o przyjęcie do klasy I
 • zgoda na przetwarzanie danych osobowych
 • oświadczenie woli podjęcia nauki w szkole
do zapisu do Przedszkola PSP:
 • wniosek o przyjęcie do przedszkola
 • zgoda na przetwarzanie danych osobowych
 • Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola                                                   
 • +oświadczenia rodziców

 

Dajmy im kawałek Polski” to akcja Gazety Powiatowej na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . Szkolne Koło Wolontariatu również włączyło się w tę akcję pomocy dzieciom ze szkoły w Bośni , potomkom Polaków ,zbierając książki dla dzieci .Uczniowie przynosili książki odpowiednie dla swoich rówieśników: pięknie ilustrowane bajki , opowiadania, komiksy.

W natłoku życia szkolnego nie zdążyliśmy policzyć ile sztuk książek udało nam się zebrać. Po zapakowaniu było pięć różnych pudeł, więc całą akcję oceniamy na „piątkę”!

Przed 11 listopada, za pośrednictwem Gazety Powiatowej książki zostały zawiezione ,wraz z innymi darami, do Bośni.

Uczniowie polskiej szkoły w Prnjavorze serdecznie dziękują uczniom, rodzicom, stowarzyszeniu „Nasze Minkowice” oraz pani Teresie Kawałko- koordynatorowi zbiórki w naszej szkole.

Uczczono pamięć wielkiego poety

 

Minkowice Oławskie. Uroczystość nadania imienia. 10 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa otrzymała swojego patrona. To poeta Jan Brzechwa

 

Tego dnia wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście udali się do miejscowego kościoła na uroczystą mszę inaugurującą obchody nadania imienia szkole. Kulminacyjnym momentem było poświęcenie nowego sztandaru placówki. 

Główna część uroczystości odbyła się w specjalnie udekorowanej sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Jolanta Cybulska powitała zaproszonych gości. Byli to: burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak, jego zastępca Marek Szponar, Janusz Wrzal z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, dyrektorzy innych szkół z gminy Jelcz-Laskowice oraz byli dyrektorzy minkowickiej placówki - Stanisław Lech i Genowefa Winnicka.

Kolejnym punktem była ceremonia przekazania sztandaru dyrektorowi przez przedstawicieli Rady Rodziców. Następnie proporzec trafił w ręce uczniów, którzy zapewnili, że otoczą go szacunkiem i czcią. Akt nadania odczytał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach Stanisław Łukasik.

Po przemówieniach poczty sztandarowe zostały wyprowadzone, a zebranych zaproszono na przedstawienie "Witajcie w naszej bajce", upamiętniające twórczość Jana Brzechwy.

  Później goście mieli okazję obejrzeć kącik nowego patrona szkoły, okolicznościową wystawę poświęconą historii placówki i jej osiągnięciom oraz przyjrzeć się gazetkom ściennym i pracom plastycznym uczniów.

Na zakończenie imprezy dyrektor Cybulska podziękowała przybyłym gościom, rodzicom i uczniom. Na wszystkich czekał wyśmienity okolicznościowy tort, prezentujący postacie z wierszy Jana Brzechwy. Ta uroczystość zostanie zapamiętana na długo, a minkowicka szkoła  zyskała znakomitego patrona.

 

 

 

W dniu 16.10.2018r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice odbył się gminny konkurs „ Jak dbać o bezpieczeństwo w gminie Jelcz-Laskowice ‘. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Byli to: w kategorii uczniów kl. IV-VI Maja Łukasik i Przemysław Rudnicki , a w kategorii uczniów VII-III gimn. Katarzyna Zaczek i Julia Oprzędek.

Po napisaniu testu składającego się z trzydziestu pytań młodzież udała się przed siedzibę urzędu aby obejrzeć pokaz podczas którego strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w J-L z wielkim zaangażowaniem wyjaśnili przeznaczenie elementów wyposażenia wozu bojowego.

Rywalizacja była bardzo duża gdyż wszystkie szkoły z naszej gminy wystawiły swoich reprezentantów. Po podliczeniu punktów z testu oraz w wyniku dogrywki okazało się, że nasi uczniowie nie zawiedli. Mają bardzo dużą wiedzę na temat różnych niebezpieczeństw i sposobów zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

I miejsce w kategorii VII-III gimnazjum JULIA OPRZĘDEK

II miejsce w kategorii IV-VI MAJA ŁUKASIK

III miejsce w kategorii IV-VIPRZEMYSŁAW RUDNICKI

Burmistrz Bogdan Szczęśniak wręczył laureatom konkursu dyplomy i nagrody a wszystkim uczestnikom okolicznościowe upominki.

Opiekunem naszej drużyny była pani Teresa Kawałko.

Gratulujemy!!!

 

24 kwietnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oł. odbyła się XII  edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego dla klas V-VI szkoły podstawowej o tytuł   „Omnibus Roku” i „ Szkoła Roku”, którego koordynatorami są Bożena Lis- Urban i Dorota Sekuła.

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się szeroką wiedzą, obejmującą wiadomości ze wszystkich przedmiotów. Rywalizowali indywidualnie i grupowo. Każdy z piętnastu uczestników walczył o punkty dla siebie i dla swojej szkoły.

W tym roku zespoły miały za zadanie przygotować scenkę będącą interpretacją wybranego wiersza Jana Brzechwy. Prezentacje wszystkich pięciu szkół okazały się bardzo ciekawe i pomysłowe.

Tytuł „ Szkoła Roku” przypadł Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. B. Prusa w Jelczu-Laskowicach, natomiast  zdobywcą tytułu „Omnibus Roku” został Michał Fiałka, uczeń tejże szkoły.

Pierwsze wyróżnienie wywalczyła Sonia Tomczyńska z PSP w Miłoszycach, a drugie reprezentantka PSP nr 3 w jelczu-Laskowicach Laura Andrzejczak.

 

BIP

Facebook Like

Kliknij nas na facebbok.

COPYRIGT Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich FREE JOOMLA TEMPLATES