3 grudnia 2019 r. w PSP im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich odbył się XII Gminny Konkurs Profilaktyczny „Nałogom mówimy nie” przeznaczony dla uczniów klas 7 i 8 ze szkół podstawowych miasta i gminy Jelcz – Laskowice.

Do konkursowych zmagań przystąpiło pięć trzyosobowych drużyn:

- uczniowie PSP nr 1 z Jelcza – Laskowic;

- uczniowie PSP nr 2 z Jelcza – Laskowic;

- uczniowie PSP nr 3 również z Jelcza – Laskowic;

- uczniowie PSP im. Maratończyków Polskich z Miłoszyc

oraz drużyna gospodarzy – uczniowie z PSP im. J. Brzechwy z Minkowic Oławskich.

 Konkurs podzielony był na cztery etapy. Pierwszą część stanowił indywidualny test wiedzy o AIDS, HIV i uzależnieniach. Kolejne elementy, to już rywalizacja grupowa – drużyny rozwiązywały krzyżówkę, prezentowały przygotowane wcześniej scenki dramowe oraz układały rebusy do wylosowanych haseł.

            Zmagania były bardzo twórcze, uczniowie prezentowali ciekawe pomysły i dojrzałe rozumienie problematyki uzależnień. Jury po burzliwych naradach przyznało nagrody indywidualne oraz grupowe.

Zwycięzcami rywalizacji drużynowej zostali uczniowie z PSP nr 1, II miejsce zajęła drużyna z PSP w Minkowicach Oławskich, na III miejscu znaleźli się ex aequo uczniowie z PSP nr 2 i PSP nr 3 z Jelcza-Laskowic. W konkursie indywidualnym największą wiedzą wykazała się Jula Wójciak z PSP nr 1, II miejsce zajęła Julia Niżyńska z PSP w Minkowicach Oławskich, na III miejscu znalazła się Aurelia Orzechowska z PSP nr 2.

Dziękujemy opiekunom drużyn za przygotowanie uczniów do konkursu. Serdeczne podziękowania składamy również Pani Alinie Ziółkowskiej z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Oławie za udział w pracach jury. Jesteśmy też niezwykle wdzięczni Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za coroczne wsparcie finansowe -  ufundowanie nagród oraz zapewnienie dojazdu uczestnikom konkursu.

2020 01 15 012020 01 15 022020 01 15 03

E-dziennik

baner vulcan 1

BIP

bip logo

Zmysłogród

zmyslogrod logo

Go to top
Template by JoomlaShine